Drevenice, drevené zrubové domy, drevodomy, zruby

Naše drevenice sú celoročne obývateľné zrubové stavby, ktoré slúžia ako rodinné domy na trvalé bývanie alebo ako rekreačné (víkendové) domy, chalupy a chaty.

Vlastnosti dreveníc, rodinných domov a bungalovov

Výborné tepelnoizolačné vlastnosti a z toho vyplývajúce nízke vykurovacie náklady, samočinná regulácia vlhkosti a nenapodobiteľná estetika, to sú hlavné hodnoty našich dreveníc. Výber bezchybnej drevnej hmoty, správne procesy jej skladovania a sušenia a použitie moderných výrobných technológií sú zárukou kvality, dlhej životnosti a odolnosti našich stavieb.

Drevenice a domy zrubovej konštrukcie

Naše drevenice a rodinné domy zrubovej konštrukcie sú vyrábané na najmodernejšej počítačom riadenej výrobnej linke, vďaka čomu Vám môžeme zaručiť tú najvyššiu kvalitu a presnosť výroby.

Tepelná izolácia

Dôležitým rozhodnutím je správna voľba druhu tepelnej izolácie použitých zvnútra obvodových stien drevenice. Jedným z používaných materiálov je polystyrén, ktorý však na tento účel neodporúčame ani nepoužívame, nakoľko je nepriedušný a spôsobuje kondenzáciu vodných pár.
Lepším riešením, ktoré pri stavbe našich stavieb používame najčastejšie, je systém s izoláciou z minerálnej vlny.
Ďalšou možnosťou je nový plne difúzne otvorený systém s expandovanou izolačnou korkovou drťou. Korková izolácia je výlučne prírodný produkt a má vynikajúce vlastnosti, ktoré si zachováva počas desiatok rokov. Vďaka tomu sa výrazne presadila na nemeckom trhu, ktorý je známy svojimi vysokými nárokmi na kvalitu bývania. Viac o skladbe zrubových stien.

Rýchlosť výstavby

Dlhoročné skúsenosti a profesionálny prístup našich pracovníkov umožňujú rýchlu realizáciu našich stavieb - hrubú stavbu sme schopní zrealizovať za niekoľko týždňov v závislosti od jej veľkosti a rozsahu dodávky. Vďaka suchému procesu výstavby je možné stavať aj v zimných mesiacoch.

Vzorové domy/drevenice

Príďte sa na vlastné oči presvedčiť o kvalite nami realizovaných stavieb - dohodnite si prehliadku našich vzorových domov - dreveníc AMULET a Amuletik, ktoré sa nachádzajú neďaleko Spišskej Novej Vsi. Fotografie týchto stavieb realizovaných "na kľúč" si môžete pozrieť tu.

Katalógové a individuálne projekty

Na tejto stránke si môžete stiahnuť katalógy a cenníky dvojpodlažných a jednopodlažných zrubových domov (bungalovov), ktoré obsahujú niekoľko desiatok projektov domov a dreveníc. Všetky projekty uvedené v katalógu sú vzorové a je možné ich upraviť podľa Vašich požiadaviek.
Ak máte vlastnú predstavu, postavíme Vám drevenicu podľa Vášho projektu!

Stavby zrubových domov a dreveníc realizujeme na celom území Slovenska, väčšinou v rozsahu uzavretej zateplenej a zastrešenej hrubej stavby.

Orientačné ceny dvojpodlažných zrubových domov nájdete v Orientačnom cenníku dvojpodlažné zrubové domy, orientačné ceny jednopodlažných zrubových domov (bungalovov) sú v Orientačnom cenníku zrubové bungalovy. Na konkrétne stavby vypracovávame individuálne cenové ponuky. Ponuku ochotne vypracujeme aj pre Vás, neváhajte nás kontaktovať!

hore